• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Kontejner z Číny 

zpět na přehled aktualit

30.05.2008

Tentokrát jsme se soustředili na nákup a vyhledávání větších dekoračních a muzejních vzorků, což se nám docela podařilo.

Jsou mezi nimi i menší " skříňové " vzorky, které by se Vám mohly hodit na dekoraci nebo doplnění velikostí ve vaší sbírce.

Takže co se nám urodilo: temně zelené dipyramidální a kubické krystaly fluoritu z Hunanu, " cvočkové" narůžovělé krystaly manganokalcitu z Jiangxi a Hunanu, klencové, skalenoedrické, různobarevné a další tvary kalcitu z několika lokalit, protažené " rampouchovité" útvary z aragonitu, protažené žlutooranžové krystaly auripigmentu, namodralé ploché srůsty barytu, krvavě červené krystaly realgaru v kalcitu, kuličkovité agregáty aragonitu, zelenohnědé krystaly pyromorfitu, červenohnědé andradity a mnoho dalšího.

Jakmile po bude možné, tak některé vzorky zpracuji a zařadím do nabídky.Především bych měl doplnit maxi sekci, což k velkému počtu velkých vzorků nebude problém...snad jen časový, a to proto, že musíme připravovat vzorky na francouzkou výstavu v Saint Marie.

 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace