• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

16.02.2018
Vážení zákazníci, podařilo se mi sehnat nádherné a cenově dostupné topazy z Utahu, amazonity z Colorada, zlata z Nevady, pallasity z Keni, topazolity z USA, citríny a brazilianity Brazílie, brucity z Pakistánu a mnoho dalšího. Koncem února očekávám dodání našich vzorků a první exponáty by se mohly objevit na výstavě GEOSVĚT a potom i na našich stránkách...

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Kontejner z Číny 

zpět na přehled aktualit

30.05.2008

Tentokrát jsme se soustředili na nákup a vyhledávání větších dekoračních a muzejních vzorků, což se nám docela podařilo.

Jsou mezi nimi i menší " skříňové " vzorky, které by se Vám mohly hodit na dekoraci nebo doplnění velikostí ve vaší sbírce.

Takže co se nám urodilo: temně zelené dipyramidální a kubické krystaly fluoritu z Hunanu, " cvočkové" narůžovělé krystaly manganokalcitu z Jiangxi a Hunanu, klencové, skalenoedrické, různobarevné a další tvary kalcitu z několika lokalit, protažené " rampouchovité" útvary z aragonitu, protažené žlutooranžové krystaly auripigmentu, namodralé ploché srůsty barytu, krvavě červené krystaly realgaru v kalcitu, kuličkovité agregáty aragonitu, zelenohnědé krystaly pyromorfitu, červenohnědé andradity a mnoho dalšího.

Jakmile po bude možné, tak některé vzorky zpracuji a zařadím do nabídky.Především bych měl doplnit maxi sekci, což k velkému počtu velkých vzorků nebude problém...snad jen časový, a to proto, že musíme připravovat vzorky na francouzkou výstavu v Saint Marie.

 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz