• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Mineralogická výstava Mnichov 2012 

zpět na přehled aktualit

28.10.2012

Jako každý rok jsme se zúčastnili mnichovské výstavy, kde nadšenec a sběratel minerálů může obdivovat neskutečnou krásu kamenů.

Výstava opět nezklamala a plno nadšenců mohlo obdivovat nepřeberné množství ukázek, které na českém trhu neobjevíte.Nejpěknější ukázky se nacházely jako každý rok v odděleném společenství dealerů, kde však hbitá ochranka dodržovala zákaz fotografování. Několik se mi jich však podařilo nafotit.

Bohužel je však zřejmé, že kvalitní ukázky opět podražily a s tím i plno " středního materiálu". Tak se stává, že to co jste si zakoupili před 5 lety, za to chtějí dealeři i několika násobek původní ceny. Na to si však zřejmě musíme zvyknout.

Fotografie jsou pro utvoření náhledu na burzu v Mnichově, dále na kvalitu a prezentaci jednotlivých vzorků a kolekcí.

 

V závěru ( od fotky malachitu ) jsou ukázky z výstavy, která byla věnována Africe.

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace