• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

16.02.2018
Vážení zákazníci, podařilo se mi sehnat nádherné a cenově dostupné topazy z Utahu, amazonity z Colorada, zlata z Nevady, pallasity z Keni, topazolity z USA, citríny a brazilianity Brazílie, brucity z Pakistánu a mnoho dalšího. Koncem února očekávám dodání našich vzorků a první exponáty by se mohly objevit na výstavě GEOSVĚT a potom i na našich stránkách...

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Mineralogická výstava Mnichov 2015 

zpět na přehled aktualit

20.11.2015

Tento měsíc proběhla jedna z největších mineralogických akcí ve světě, kde jsou k vidění opravdové skvosty a jedna z nejpestřejších nabídek minerálů, fosílií a jiných přírodnin na světě.

Již tradičně se představili "nejlepší" vystavovatelé v prostřední hale A5, které tvoří uzavřené seskupení a v jejich vitrínách lze nalézt jedny z nejestetičtějších vzorků. Tento rok bylo možné fotit jejich vystavené exponáty a vitríny, v průběhů minulých ročníků to securiťáci zakazovali. Úžasné vzorky turmalínů, akvamarínů, morganitů, zlata a jiných estetických vzorků jistě potěší oko každého mineralogického nadšence.

Jinak celkově je situace na této výstavě stejná jako každý rok. Dealeři a vystavovatelé z různých států představují již několik let pořád to samé, takže je velmi těžké objevit nějakou zajímavost. Návštěvníky a sběratele z " Československa" zajisté potěšila vitrína firmy Crystal Classics, kde byly k vidění špičkové staré sběry ze zaniklých československých lokalit. Záměrně píši k vidění, protože vzorky dosahovaly čtyř a více ciferných částek v eurech.

Tento rok se velmi vydařila výstava drahých kamenů " Sonderschau Edelsteine", kde byly k vidění opravdové unikáty a vzorky světové kvality. Omlouvám se však za kvalitu fotografií, protože jsem je fotil v době, kdy na tuto výstavu bylo " vypuštěno" několik tříd žáků a nemohl jsem dlouho ostřit a ani doladit citlivost na různé druhy osvětlení. 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz