• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Pezinský permoník 2014 

zpět na přehled aktualit

19.08.2014

19. ročník akce Pezinský permoník se koná v kulturním domě v centru města. Před kulturním domem během čtvrtka vyrostou stánky s občerstvením, stánky kde se rýžuje zlato, stánky kde se rýžuje kde co (:-) a dominantou je podium pro hudební produkci.

U hlavního vstupu na výstavu byly instalovány vitríny s ukázkami zlata ze slovenských lokalit, ukázkami " baníckého" náčiní a hlavním "tahákem" byla zdařile vyvedená napodobenina pokladu, který se našel v pezinských hvozdech.

Této výstavy se pravidelně zúčastňuje asi 45 vystavovatelů a loni překročil počet návštěvníků 4 tisíce, letošek však díky teplému počasí pokulhával. I tak se přišlo podívat cca 2 500 lidí, převážně z laického publika. Poskrovnu sem přicházejí sběratelé a tak na stolech vystavovatelů se objevuje každoročně především komerční materiál.

Vyjímkou jsou stoly několika slovenských vystavovatelů, kteří nabízejí dostupné kvalitní ukázky. K vidění byly kvalitní baryty z Hodruše, překlasifikované "tirolity" z Novoveské Huty, vzácné šafaříkity z Perneku a další.

Akce je velice sympatická díky svému doprovodnému programu a kvalitnímu vínu, které se nachází v přilehlých vinotékách.

Vřele doporučuji.

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace