• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Tak nám konečně přišel ! 

zpět na přehled aktualit

12.12.2007

Po dlouhé době a všech peripetiích nám konečně dorazil kontejner z dubnové expedice v Číně.

Většinou to jsou minerály pro náročnější sběratele, kteří si potrpí na kvalitní ukázky, ale je tam i plno komerčního materiálu vhodného pro další prodej.

Poměrně hodně je tam i opravdu velkých kamenů vhodných pro sběratele, kteří mají rádi „ pořádné skály „ nebo tyto kameny jsou vhodné jako dekorace do firem, škol a muzeí.

Kameny budeme během srpna a září zpracovávat a již v této době je možné si některé kameny prohlédnou. Případným zájemcům můžeme i zaslat „ pracovní“ fotografie těchto kamenů.Na výstavy, které začínají v druhé polovině roku již bude většina minerálů zpracována a připravena.

Jestli vybude nějaký čas, tak bychom chtěli ve fotogalerii ROCKSHOP dát do nabídky i tyto velké vzorky s podrobným popisem, přibližnou váhou a fotografií, aby případní zájemci měli určitou představu.

V současné době se pokoušíme co nejrychleji rozbalit co největší množství beden, abychom měli od každého druhu nějaké ukázky. Oproti jiným akcím se nemusí plno vzorků preparovat a složitě čistit, tak doufáme , že v blízké době již budou minerály připraveny.

Co jsme v Číně nového objevili? V posledních několika letech je v Číně velmi obtížné sehnat nějakou novinku.Lomy a doly jsou otevřené, ale bohužel se stále dobývá a těží stejné druhy minerálů.Proto jsme byli velice rádi, když jsme objevili velice kvalitní vzorky akantitů, žlutohnědé „ fantomy „ barytů, epidoty, které srůstají s andraditem a diopsitem ( možná též hedenbergit, vzorky se budou analyzovat …), velice pěkné krystalované galenity na křemeni atd.

Novinky z této akce budou v určité míře zastoupeny i v ROCKSHOPU, kde si je budete moci prohlédnout.

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz