Tak nám konečně přišel ! | | Minerály
  • Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Tak nám konečně přišel ! 

zpět na přehled aktualit

12.12.2007

Po dlouhé době a všech peripetiích nám konečně dorazil kontejner z dubnové expedice v Číně.

Většinou to jsou minerály pro náročnější sběratele, kteří si potrpí na kvalitní ukázky, ale je tam i plno komerčního materiálu vhodného pro další prodej.

Poměrně hodně je tam i opravdu velkých kamenů vhodných pro sběratele, kteří mají rádi „ pořádné skály „ nebo tyto kameny jsou vhodné jako dekorace do firem, škol a muzeí.

Kameny budeme během srpna a září zpracovávat a již v této době je možné si některé kameny prohlédnou. Případným zájemcům můžeme i zaslat „ pracovní“ fotografie těchto kamenů.Na výstavy, které začínají v druhé polovině roku již bude většina minerálů zpracována a připravena.

Jestli vybude nějaký čas, tak bychom chtěli ve fotogalerii ROCKSHOP dát do nabídky i tyto velké vzorky s podrobným popisem, přibližnou váhou a fotografií, aby případní zájemci měli určitou představu.

V současné době se pokoušíme co nejrychleji rozbalit co největší množství beden, abychom měli od každého druhu nějaké ukázky. Oproti jiným akcím se nemusí plno vzorků preparovat a složitě čistit, tak doufáme , že v blízké době již budou minerály připraveny.

Co jsme v Číně nového objevili? V posledních několika letech je v Číně velmi obtížné sehnat nějakou novinku.Lomy a doly jsou otevřené, ale bohužel se stále dobývá a těží stejné druhy minerálů.Proto jsme byli velice rádi, když jsme objevili velice kvalitní vzorky akantitů, žlutohnědé „ fantomy „ barytů, epidoty, které srůstají s andraditem a diopsitem ( možná též hedenbergit, vzorky se budou analyzovat …), velice pěkné krystalované galenity na křemeni atd.

Novinky z této akce budou v určité míře zastoupeny i v ROCKSHOPU, kde si je budete moci prohlédnout.

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace