• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

16.02.2018
Vážení zákazníci, podařilo se mi sehnat nádherné a cenově dostupné topazy z Utahu, amazonity z Colorada, zlata z Nevady, pallasity z Keni, topazolity z USA, citríny a brazilianity Brazílie, brucity z Pakistánu a mnoho dalšího. Koncem února očekávám dodání našich vzorků a první exponáty by se mohly objevit na výstavě GEOSVĚT a potom i na našich stránkách...

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Založení a činnost firmy.

Firma vznikla počátkem roku 1995.

Předtím jsem se zabýval sběratelskou činností amatérsky několik let a postupně a plynule přešla tato činnost na profesionální úroveň.

Již v době studií na geologické škole, obor hornická geologie jsem se intenzivně zajímal o mineralogii a geologii. V rámci praxe a osobní iniciativy se mi podařilo získávat praktické znalosti při „ fáráni“ na různých dolech. Následně jsem začal jezdit vystavovat na mineralogické výstavy v tuzemsku i zahraničí.

Zároveň jsme spolu s kolegy navštěvovali lokality v Čechách, Slovensku, Rusku, Rakousku, Číně, USA atd.

V letech 1993-94 jsem pracoval na kladenském dole Schoeller, známém jako Nejedlý či Gottwald jako střelmistr, protože jsem zjistil, že se dobývací úsek na žehrovické kře blíží k poruše, kde by se mohly nacházet pelosiderity s millerity. Na tomto dole jsem začal pracovat jako střelmistr a postupně jsem se zaučoval na pozici " štajgra". Po celou dobu mého setrvání na dole se mi podařilo najít několik set vzorků milleritů, whewellitů a jiných minerálů nacházejících se v pelosideritu.

Doposud jsem navštívil více jak 500 mineralogických výstav v tuzemsku i v zahraničí, kde čerpám zkušenosti a poznatky o nových lokalitách a minerálech. ( jako např. výstavy Tucson, Saint-Marie Aux Mines, Mnichov, Hong Kong aj. ) Díky shlédnutí milionů vzorků se neustále zdokonaluji v rozpoznávání minerálů.

Na těchto akcích se seznamuji s mnoho vynikajícími sběrateli a dealery z Brazílie, Cejlonu, Ruska, Norska, Japonska, Číny atd. a navazuji s nimi přátelské kontakty a následné výměny minerálů.

Specializuji se na minerály z hořících odvalů, minerály pelosideritů a komerčně - estetické minerály.

Jelikož často navštěvujeme lokality a výstavy ( snažíme se pro své zákazníky stále nacházet zajímavé a nové vzorky ), jsme často mimo území ČR a proto tyto stránky budou sloužit spíše ke kontaktním a informačním účelům a nebudou zřejmě tak často aktualizované. ( i když se o to budeme snažit…)

Z důvodů velmi příznivých cen začínáme dodávat pro studijní a dekorační účely mnohým školám, institucím a muzeím v ČR i v zahraničí.

 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz