Nákupní košík je prázdný

Nové vzorky z Huanggangu, Vnitřní Mongolsko, Čína

« zpět na přehled novinek

26.11.2012

Plno sběratelů zná tuto situaci ze zahraničních výstav, kdy čínští dealeři nabízejí stále to stejné, popř. za nové kameny považuji různé tvary kalcitů apod.

Bohužel se v současnosti na plno dolech netěží nebo doly neposkytují žádné pěkné mineralogické ukázky až na pár vyjímek ( siderit s chalkopyritem, doly v Yaogangxianu..)

Jediná perspektivní lokalita s opravdu kvalitními mineralogickými ukázkami je na ložisku Huanggang, kde vynikající vzorky poskytují dva doly ze sedmi.Minule jsme navštívili všechny tyto doly a opravdu jsme narazili na mineralogické vzorky pouze na dole Huanggang 1 a 4.

Nyní se objevili neskutečné vzorky helvínů ( helvín-genthelvín-danalit ) s žlutooranžovou až oříškovou barvou ve velikosti srostlic přes 10 cm, některé krystaly dosahovaly až 5 cm.Podotýkám, že ceny těchto vzorků přesahovaly 500 tisíc korun.Dále se objevily nádherné kombinace, kde na krystalický magnetit narůstají až 5 cm velké scheelity, které obrůstají stříbrobílé lístkovité löllingity s jemně " pocukrovanými" křišťálky popř. ankeritem.Velice kvalitní jsou i ukázky löllingitu na které narůstají dipyramidální, skelně lesklé, průhledné krystaly fluoritu.Některé z těchto kombinací jsou ještě doplněné krystalickými helvíny...

Nyní jsme přivezli ukázky speciálně na český trh.Po úplném vyčištění a ocenění budou některé vzorky k vidění na československých burzách.

Plánuji též zařadit některé vzorky do sekce akce.....

Brzy doplním článek o fotografie.

Jmenný rejstřík
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace