Nákupní košík je prázdný

Založení a činnost firmy minerály Jiří Špalek

Založení a činnost firmy.

Firma vznikla počátkem roku 1995.

Předtím jsem se zabýval sběratelskou činností amatérsky několik let a postupně a plynule přešla tato činnost na profesionální úroveň.

Již v době studií na geologické škole, obor hornická geologie jsem se intenzivně zajímal o mineralogii a geologii. V rámci praxe a osobní iniciativy se mi podařilo získávat praktické znalosti při „ fáráni“ na různých dolech. Následně jsem začal jezdit vystavovat na mineralogické výstavy v tuzemsku i zahraničí.

Zároveň jsme spolu s kolegy navštěvovali lokality v Čechách, Slovensku, Rusku, Rakousku, Číně, USA atd.

V letech 1993-94 jsem pracoval na kladenském dole Schoeller, známém jako Nejedlý či Gottwald jako střelmistr, protože jsem zjistil, že se dobývací úsek na žehrovické kře blíží k poruše, kde by se mohly nacházet pelosiderity s millerity. Na tomto dole jsem začal pracovat jako střelmistr a postupně jsem se zaučoval na pozici " štajgra". Po celou dobu mého setrvání na dole se mi podařilo najít několik set vzorků milleritů, whewellitů a jiných minerálů nacházejících se v pelosideritu.

Doposud jsem navštívil více jak 500 mineralogických výstav v tuzemsku i v zahraničí, kde čerpám zkušenosti a poznatky o nových lokalitách a minerálech. ( jako např. výstavy Tucson, Saint-Marie Aux Mines, Mnichov, Hong Kong aj. ) Díky shlédnutí milionů vzorků se neustále zdokonaluji v rozpoznávání minerálů.

Na těchto akcích se seznamuji s mnoho vynikajícími sběrateli a dealery z Brazílie, Cejlonu, Ruska, Norska, Japonska, Číny atd. a navazuji s nimi přátelské kontakty a následné výměny minerálů.

Specializuji se na minerály z hořících odvalů, minerály pelosideritů a komerčně - estetické minerály.

Jelikož často navštěvujeme lokality a výstavy ( snažíme se pro své zákazníky stále nacházet zajímavé a nové vzorky ), jsme často mimo území ČR a proto tyto stránky budou sloužit spíše ke kontaktním a informačním účelům a nebudou zřejmě tak často aktualizované. ( i když se o to budeme snažit…)

Z důvodů velmi příznivých cen začínáme dodávat pro studijní a dekorační účely mnohým školám, institucím a muzeím v ČR i v zahraničí.

Jmenný rejstřík
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace